Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Wybierając meble do salonu fryzjerskiego powinniśmy mieć na uwadze to, że fotele fryzjerskie muszą być nie tylko solidne, ale również trwałe. Jest to dość istotne, salon fryzjerski nie jest bowiem miejscem, w którym często można pozwolić sobie na kosztowne remonty.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie z wyprzedzeniem w akcesoria trwałe, a więc takie, które nie będą się ścierać i zużywać. Fotele fryzjerskie z powodzeniem można przy tym uznać za rozwiązania o kluczowym znaczeniu, nie może być jednak inaczej, skoro to na nich klient siedzi najdłużej. Nie ma alternatywy dla zapewnienia klientom optymalnych warunków, salonów fryzjerskich nie brakuje bowiem, a tym samym należy liczyć się z tym, że wybiorą oni rozwiązania proponowane przez konkurentów. Projektując salon fryzjerski należy zatem stworzyć takie miejsce, w którym ludzie będą chcieli siedzieć.

Fotel

Trudno mówić o idealnym fotelu fryzjerskim, z pewnością jednak elementem, któremu należy poświęcić szczególnie wiele uwagi jest siedzisko. Musi być ono nie tylko wygodne, ale również obszerne, klienci z nadwagą, a nawet z otyłością nie należą dziś bowiem do rzadkości. Materiał wykonania również nie pozostaje bez znaczenia, przewaga tworzywa naturalnego nad sztucznym wydaje się więc w tym kontekście czymś oczywistym. Na rynku nie brakuje, oczywiście, również mebli, których pokrycie jest wykonane ze skaju, należy jednak liczyć się z tym, że nie będą one aż tak wytrzymałe, jak rozwiązania naturalne.

Wygodne siedzisko 

Cechą dobrego fotela, o której dość często zapominamy, są też podłokietniki. Te muszą być szerokie i pokryte czymś miękkim. Jeszcze przed zakupem fotela dobrze też zdobyć informację na temat sposobów konserwowania tkanin, z których wykonane jest takie rozwiązanie. Czasem nie trzeba ich oddawać do czyszczenia, samodzielna troska o ich stan musi jednak bazować na konkretnych wytycznych. Bez względu na to, czy kupujemy fotel, czy też myjnię do włosów, nie powinniśmy zapominać o tym, jak duże znaczenie ma spójność wizerunkowa wyposażenia salonu fryzjerskiego. Ten powinien współgrać z innymi częściami pomieszczenia, jeśli więc postawiliśmy na styl nowoczesny, meble utrzymane w stylu klasycznym będą wyglądały dość dziwnie.

Jeśli brakuje nam inspiracji, ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać magazyny branżowe.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria