Fotel fryzjerski – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Wybór mebli do salonu fryzjerskiego to nie lada wyzwanie. Choć oferta producentów jest niezmiernie bogata i wciąż poszerzana o nowe modele, to wybór tego jedynego zestawu do wnętrza urządzanego pod nasze miejsce pracy, może okazać się dosyć problematyczne.

Meble do salonu fryzjerskiego

Przede wszystkim wygodą dla klienta i dopasowaniem do ergonomii pracy fryzjera. Skupmy się dziś na fotelu fryzjerskim i jego rolą w salonie. Fotel fryzjerski powinien być bardzo wygodny, z siedziskiem odpowiednio szerokim i regulowanym na wysokości, oraz z oparciem dopasowanym do klienta i równocześnie do pracy fryzjera. Oparcie nie może być zbyt twarde, ani zbyt miękkie, ponieważ spowoduje ból i cierpnięcie pleców, a to wywoła dyskomfort u klienta. Klient niezadowolony nie wróci drugi raz do nas, nie poleci nas znajomym i nie będzie wypowiadał pochlebnym opinii pod naszym adresem. Przyłóżmy więc szczególną wagę do wyboru fotela i jego funkcji.

Przeglądając katalogi z ofertą producentów mebli fryzjerskich, znajdziemy mnóstwo modeli o ciekawych kształtach i kolorach. Jednak przy wyborze skupmy się na tym, aby fotel okazał się funkcjonalny w późniejszej pracy. Fotel na okrągłych i prostokątnych nogach z pewnością prezentuje się znakomicie, lecz będzie ciężki do przesunięcia i ustawienia do optymalnej pozycji dla klienta i fryzjera. Świetnym wyborem będzie model z możliwością regulacji wysokości za pomocą pompki hydraulicznej. Kosztuje troszkę więcej niż inne modele, ale jego funkcjonalność i prostota w obsłudze w późniejszym czasie z pewnością się przydadzą.

Fotel fryzjerski 

Odnośnie koloru fotela, to większość salonów wybiera neutralne, takie które można dopasować praktycznie do każdego wystroju wnętrza, najczęściej jest to kolor biały lub czarny. Z czasem jednak biały siłą rzeczy pokrywa się zabrudzeniami, a czarny wyciera, wiec z powodzeniem można zainwestować w inne kolory, jeśli pozwala na to ogólna kolorystyka salonu.

Fotel fryzjerski powinien być dobrej jakości, sprawnie działać oraz być pomocą dla fryzjera. Także klient musi odczuwać komfort podczas siedzenia, zatem jeśli chodzi o fotel nie ma co oszczędzać i lepiej zainwestować dobrze, ponieważ będzie to sprzęt z którego będziemy korzystać codziennie. W wielu salonach właściciele zainwestowali również w hokery, czyli specjalne krzesła dla fryzjerów. Na hokerach fryzjer może usiąść w trakcie pracy, odciążyć kręgosłup i równocześnie tworzyć dzieła na włosach klientów.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria