Jak uzyskać licencję na podwójne fryzjerstwo/kosmetologię

Fryzjerstwo czy kosmetologia? Nie jesteś pewien, jaki zawód wykonywać? Po co wybierać jeden, skoro można mieć oba?

Możesz o tym nie wiedzieć, ale możliwe jest posiadanie podwójnych licencji zarówno na fryzjerstwo jak i kosmetologię. Kiedy już zdobędziesz jedną licencję, nie zajmie Ci dużo czasu zarobienie drugiej i będziesz mogła świadczyć usługi zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, więc będziesz miała przewagę konkurencyjną w branży.

Dzięki podwójnym licencjom, uzyskasz to, co najlepsze z obu światów - umiejętności fryzjera i kosmetologa. Każdy zawód wymaga unikalnego zestawu umiejętności, do których będziesz szkolona tylko podczas jednego kursu. Na przykład, fryzjerzy nauczą się sztuki golenia, ale kosmetolodzy nie. Z drugiej strony, kosmetolodzy nauczą się woskować i dawać manicure, a fryzjerzy nie. Mając obie licencje, nauczysz się tych wszystkich umiejętności i osiągniesz następujące korzyści:

Jaka jest twoja pierwsza miłość, kosmetologia czy fryzjerstwo? Wybierz zestaw umiejętności, których chcesz się najpierw nauczyć i pracuj nad uzyskaniem licencji na kosmetologię lub fryzjerstwo.

Kiedy już zdobędziesz swoją pierwszą licencję, czas wrócić do szkoły. Pewnie myślisz: "Ugh, muszę znowu przechodzić przez program?" Tak i nie.

Tym razem zapiszesz się na kurs krzyżowy, albo z fryzjerstwa na kosmetologię, albo na odwrót. Program crossoveru jest znacznie krótszy. Na przykład, w Akademii Sukcesu Salonowego, jeśli jesteś licencjonowaną kosmetologiem, możesz przenieść 1300 istniejących godzin kosmetologii do 1500 wymaganych godzin dla programu fryzjerskiego. Chodzi o to, że musisz tylko nauczyć się umiejętności, których nie nauczyłaś się za pierwszym razem, takich jak techniki golenia i stylizacja włosów u mężczyzn.

Po pomyślnym ukończeniu kursu crossover, będziesz gotowa do przystąpienia do drugiego egzaminu licencyjnego.

Jeśli jesteś gotowa do rozpoczęcia, możesz zapisać się na kurs fryzjerstwa lub kosmetologii w Salon Success Academy. Nasz zespół profesjonalistów pomoże Ci rozpocząć karierę w jednej lub obu tych dziedzinach. Która z nich jest odpowiednia dla Ciebie?

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria