Jak dobrze wypaść w części wielokrotnego wyboru na egzaminie z fryzjerstwa lub kosmetologii?

Tik, tik, tik, tik, tik. W miarę jak mija 1600 godzin Twojego programu kosmetologicznego lub fryzjerskiego, egzamin licencyjny zbliża się coraz bardziej. Wiesz, że znasz się na rzeczy - ale czy będziesz pamiętać to wszystko w wielkim dniu?

Jeśli denerwujesz się przed egzaminem, weź głęboki oddech, zrelaksuj się i przeczytaj nasze wskazówki, które pomogą ci zdać część egzaminu z wielokrotnym wyborem.

Odpowiedź: Wszechstronny egzamin, który sprawdzi Twoją wiedzę na temat wszystkiego, czego nauczyłeś się w swoim programie barberingu lub kosmetologii.

National-Interstate Council of State Boards of Cosmetology nadzoruje egzaminy dla wszystkich zawodów związanych z kosmetologią. Egzaminy zarówno dla fryzjerstwa jak i kosmetologii składają się z dwóch części: testu praktycznego i egzaminu pisemnego. Egzamin praktyczny pozwala na zademonstrowanie umiejętności strzyżenia, stylizacji, czystości i bezpieczeństwa. Trwa on trzy godziny w przypadku barberingu i cztery godziny w przypadku kosmetologii, z przerwą w połowie.

Część pisemna, niezależnie od tego, do którego egzaminu podchodzisz, trwa 90 minut i zawiera pytania wielokrotnego wyboru. Oto podział tej części dla każdego z egzaminów:

Część praktyczna egzaminu wydaje się być łatwa, prawda? To szansa na udowodnienie swojej wiedzy poprzez praktyczną demonstrację. Ale część pisemna... to już inna historia. Aby złagodzić nerwy i przygotować się do ostatniej części egzaminu, skorzystaj z poniższych wskazówek:

NIC oferuje egzamin praktyczny z pytaniami podobnymi do tych, które pojawią się na egzaminie, za opłatą 39$. Nie chcesz wydawać pieniędzy? Zapoznaj się z darmowymi pytaniami praktycznymi w biuletynie NIC dotyczącym egzaminu z fryzjerstwa oraz biuletynie dotyczącym egzaminu z kosmetologii. Możesz również poszukać darmowych quizów online.

Nie sięgaj po książki na noc przed egzaminem i nie oczekuj, że całonocna sesja pomoże Ci zdać egzamin. Ucz się teraz, ucz się często i skup się na tematach, z którymi masz najwięcej problemów.

Jednym z najtrudniejszych elementów do pokonania na każdym egzaminie jest limit czasowy. Pisemna część egzaminu trwa 90 minut, więc wyznacz sobie czas za pomocą flash cards lub egzaminu praktycznego. Rób to tak długo, aż poczujesz się komfortowo z limitem czasowym i będziesz w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania w tym czasie.

Jeśli testy wielokrotnego wyboru są dla Ciebie trudne, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci w strategii:

Instruktorzy i personel w Salon Success Academy są oddani pomocy w zdaniu egzaminu państwowego. Po 1,400 godzin czasu w kierunku swojej licencji, otrzymasz próbny egzamin, aby zidentyfikować obszary, w których możesz potrzebować poprawy. Instruktorzy będą pracować z tobą, aby wzmocnić swoją wiedzę w tych dziedzinach.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria