Czego szukać w nożycach fryzjerskich i maszynkach do strzyżenia

Za każdym wspaniałym barberem stoi wspaniały zestaw narzędzi barberskich. W końcu bez nożyc i maszynek do strzyżenia nie mógłbyś robić tego, co robisz najlepiej! Aby mieć pewność, że oferujesz najlepsze możliwe usługi, musisz wybrać odpowiednie narzędzia. Oto kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru:

Ile minut dziennie trzymasz w ręku nożyce? Zbyt wiele, aby je zliczyć, prawda? Dlatego właśnie wygoda jest jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pomyśleć przy wyborze nożyc. Oto kilka innych czynników, które należy wziąć pod uwagę:

Standardowy rozmiar nożyc to 5,5 cala, ale jeśli masz większą dłoń, 6,5 cala może być lepiej dopasowane. Jako fryzjer, będziesz chciał mieć kilka par nożyc, które różnią się wielkością. Krótsze ostrza są lepsze do precyzyjnych cięć, podczas gdy dłuższe ostrza mogą osiągnąć większy obszar i są lepsze dla niektórych technik cięcia.

Nie liczy się tylko rozmiar ostrzy - liczy się także rozmiar pierścieni na palce i kciuk. Nie chcesz, aby pierścień na palec przesuwał się poza drugie knykcie. Pierścień na kciuk nie powinien się przesuwać poza czubek kciuka. Jeśli nożyce nie są odpowiednio dopasowane, możesz nadwyrężyć kciuk lub palec albo zbytnio obciążyć nadgarstek.

Jeśli ostrza nie są odpowiednio napięte, nie będą działać tak, jak tego potrzebujesz. Jeśli są zbyt ciasne, będziesz wywierać zbyt duży nacisk, aby wykonać pożądane cięcie. A jeśli są zbyt luźne, nie będą wystarczająco naprężone, aby wykonać dobre cięcie. Upewnij się, że nożyce, które wybierzesz, mają łatwo regulowane ostrza, za pomocą śruby, sprężyny lub łożyska.

Po znalezieniu odpowiedniej pary nożyc, chcesz, aby były one trwałe i służyły Ci jak najdłużej. Wszystkie nożyce przeznaczone do strzyżenia włosów są wykonane ze stali nierdzewnej, ale stal Hitachi z Japonii, jak również stal z Niemiec są uważane za najwyższej jakości. Są one bardziej odporne na rdzę, trudniejsze do uszkodzenia i lżejsze do trzymania.

Dobra para maszynek do strzyżenia to Twoje najlepsze narzędzie. Podobnie jak w przypadku nożyc, chcesz znaleźć parę, która pomoże Ci świadczyć najlepsze usługi dla Twojego klienta. Chcesz, aby maszynki do strzyżenia były trwałe, z ostrzami ze stali nierdzewnej lub stali węglowej. Oto kilka innych czynników, które należy rozważyć przy wyborze maszynek do strzyżenia:

Szukaj par maszynek do strzyżenia, które są wyposażone w szeroką gamę grzebieni w różnych rozmiarach. Grzebienie są ponumerowane od jednego do ośmiu; najmniejsze numery odpowiadają krótszym fryzurom. Mając tylko jeden lub dwa grzebienie, możesz zaoferować tylko jeden lub dwa rodzaje strzyżenia. Ale mając szeroki wybór, możesz zaoferować więcej cięć - i być może przyciągnąć więcej klientów.

Jeśli Twoja maszynka do strzyżenia nie ma mocnego silnika, nie będzie dobrze pracować z różnymi rodzajami włosów, w tym grubszymi i bardziej gęstymi. Wybierz silnik obrotowy, który jest bardziej wytrzymały i mniej hałaśliwy.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria