Elektroestetyka: rodzaje fal, korzyści, zastosowania i zabiegi

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Elektroestetyka: rodzaje fal, ...

Coraz więcej specjalistów sięga po zabiegi elektroestetyczne . Podobnie społeczeństwo poszukuje informacji na temat tego nurtu, który choć może wydawać się nowy, sięga XIX wieku.

Elektroestetyka to szereg zabiegów kosmetycznych opartych na przepuszczaniu pod skórą prądów elektrycznych w celach terapeutycznych. Terapia ta może skupiać się na ujędrnianiu mięśni, a nawet na mikro-faceliftingu.

Choć może to brzmieć jak zabieg inwazyjny lub ścierny, subtelność fal elektrycznych sprawia, że jest on bardzo polecany. Należy również zaznaczyć, że elektroestetyka opiera się na elektroterapii, która ma ogromne poparcie w branży rehabilitacyjnej oraz w środowisku naukowym.

Rodzaje fal elektromagnetycznych

Gdy mówimy o falach elektromagnetycznych, możemy zagłębić się w takie aspekty jak promieniowanie rentgenowskie, częstotliwość radiowa czy światło widzialne. Również na potrzeby zabiegów estetycznych każda z tych fal mogłaby przynieść konkretną korzyść dla naszego organizmu.

Elektroestetyka wykorzystuje energię elektromagnetyczną do generowania reakcji chemicznych w tkankach naszej skóry. W ten sposób to sama skóra będzie działać w swoim procesie regeneracji, w przeciwieństwie do innych znacznie bardziej ściernych lub inwazyjnych procedur, takich jak chirurgia kosmetyczna.

Dlatego specjalista medycyny estetycznej, który jest przeszkolony w tego typu terapii, musi dogłębnie znać rodzaj fali, która będzie wykorzystywana w każdym zabiegu, aby w pełni wykorzystać zalety elektroestetyki.

Podobnie, pozwoli im to na dogłębne poznanie każdego z urządzeń i maszyn biorących udział w procesie, a także na doradzanie swoim klientom zgodnie z ich specyficznymi potrzebami.

Korzyści i zastosowania w zabiegach estetycznych

Jak już wspomnieliśmy, elektroestetyka pozwala na generowanie wiarygodnych i zauważalnych zmian bez konieczności kaleczenia skóry. Dlatego też polecany jest dla wszystkich typów klientów zainteresowanych zabiegami upiększającymi.

Terapia elektroestetyczna odmładza skórę, eliminując żylaki i sprzyjając oczyszczaniu organizmu. Wykazano również jego pozytywny wpływ na utratę wagi oraz redukcję rozstępów, cellulitu, a nawet tkanki tłuszczowej. Wszystko to z kolei spowoduje wzrost masy mięśniowej.

Ponadto wykazano, że zabieg ten jest skuteczny w opóźnianiu starzenia się. Wynika to z faktu, że elektroestetyka sprzyja regeneracji komórek skóry, wzmocnieniu tkanek, likwidacji blizn i kształtowaniu kończyn.

Rodzaje zabiegów elektroestetycznych

  • Radiofrekwencja: Radiofrekwencja jest jedną z technik par excellence służących do napinania i odmładzania skóry. Zabieg polega na zastosowaniu fal energii i ciepła do skóry właściwej w celu pobudzenia produkcji kolagenu. Jest wysoce skuteczny w neutralizacji starzenia się skóry, zmarszczek i worków pod oczami.

  • Kawitacja: Kawitacja, zwana również lipolizą ultradźwiękową, to zabieg mający na celu kształtowanie sylwetki poprzez usuwanie tłuszczu pod skórą. Zabieg ten jest znacznie mniej inwazyjny niż liposukcja, ponieważ zachęca organizm do wchłonięcia tych zanieczyszczeń przez układ limfatyczny. Nie wymaga również nacięć, co pozwala na szybki powrót do zdrowia.

  • Terapia podciśnieniowa: Terapia podciśnieniowa to zabieg kosmetyczny, którego celem jest mobilizacja ukierunkowanego tłuszczu do układu limfatycznego. Może to być następnie wydalone przez pot i mocz i pomóc w eliminacji cellulitu. Jak już wcześniej wspomniano, jest to nieinwazyjny zabieg redukujący tkankę tłuszczową, który może być również uzupełniony o sesje kawitacyjne.

  • Pressoterapia: Znana również jako drenaż limfatyczny, pressoterapia polega na zastosowaniu ciśnienia powietrza na przemian z kompresją i dekompresją różnych obszarów ciała. Dzięki temu pobudzimy układ limfatyczny do usuwania zanieczyszczeń i toksyn z organizmu oraz pobudzimy krążenie krwi.

Jak mogę się szkolić w zakresie elektroestetyki?

Rozumie się samo przez się, że lekarz zajmujący się elektroestetyką będzie musiał być przeszkolony i certyfikowany. Chociaż procedury te nie są ścierne ani szkodliwe, nie wszystkie z nich są zalecane dla wszystkich klientów, dlatego przed ich zastosowaniem w każdym centrum estetycznym konieczne jest przeszkolenie przez profesjonalistę.

Obecnie organizowane są liczne szkolenia dla techników elektroestetycznych, na których zainteresowani poznają odpowiednie protokoły z zakresu higieny, profilaktyki oraz będą wykonywać praktyki nadzorowane przez specjalistów z branży.

Nie jest przypadkiem, że coraz więcej osób jest zachęcanych do poddania się tym zabiegom odmładzania skóry i modelowania sylwetki. Z tego wszystkiego jasno wynika, że elektroestetyka jest tu na czasie.

Powiązane artykuły:

  1. Analiza skóry lampy Wooda
  2. Różne zabiegi w leczeniu czerwonych rozstępów i białych rozstępów
  3. Zalety ozonoterapii twarzy

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria