Rozjaśnianie włosów: co to jest, rodzaje, produkty i zalecenia

 1. Strona główna
 2. Blog AgendaPro Uroda
 3. Rozjaśnianie włosów: co to jest, ...

Włosy blond nigdy nie wychodzą z mody, dlatego jedną z usług, które musimy udoskonalić w naszym salonie, jest rozjaśnianie włosów . Jest to delikatny proces, który powinien być przeprowadzany wyłącznie przez profesjonalistów, dlatego w tym artykule wyjaśnimy wszystko, co musisz wiedzieć o rozjaśnianiu włosów i jak je stosować w swoim salonie .

Co to jest rozjaśnianie włosów?

Rozjaśnianie włosów to procedura chemiczna, w której kolor włosów jest zmniejszany lub usuwany za pomocą pewnych elementów.

Wśród środków chemicznych używanych do wybielania można znaleźć wiele różnych produktów, ale głównie stosuje się nadtlenek wodoru lub nadtlenek wodoru. Proces ten jest konieczny w przypadku osób, które mają naturalnie ciemne włosy i chcą przefarbować je na blond lub bardzo jasny kolor.

Jak działa rozjaśnianie włosów?

Proces, gdy się go zrozumie, jest dość prosty. Polega ona na zastosowaniu substancji chemicznej, która pozwala na zmianę zewnętrznej warstwy włosa, dzięki czemu nadtlenek wodoru przenika do włókna włosa i usuwa kolor. Rezultaty wybielania mogą się różnić w zależności od naturalnego koloru klienta, jego reakcji na substancje chemiczne oraz ilości użytego nadtlenku wodoru.

Nadtlenek jest stosowany do wybielania, ponieważ jest mało drażniący w porównaniu z innymi stosowanymi środkami wybielającymi, a jednocześnie daje niezawodne i łatwe do powtórzenia rezultaty. Nadtlenek wodoru dzieli się na różne poziomy w zależności od ilości tlenu i nadtlenku w mieszaninie, a z tego rozróżnienia wynikają rodzaje wybielania.

Rodzaje rozjaśniania włosów

Są one podzielone według procentowej zawartości nadtlenku lub objętości tlenu w mieszaninie nadtlenku wodoru i są stosowane do różnych rodzajów włosów, w zależności od koloru, jaki posiadasz i koloru, jakiego szukasz:

 • 10 objętości lub 3%: tę mieszankę stosuje się do włosów jasnych o odcieniach zbliżonych do oczekiwanego rezultatu. Czas stosowania nie jest długi, ponieważ włosy nie muszą przechodzić tak długiego procesu rozjaśniania.

 • 20 objętości lub 6%: Stosuje się ją w przypadkach, gdy chcemy rozjaśnić skórę o około 2 tony. Czas aplikacji może być różny, ale zwykle wynosi około 35 minut.

 • 30 tomów lub 9%: Używane w przypadkach, gdy chcesz przejść od ciemnej bazy do jasnych odcieni.. Czas stosowania jest dłuższy niż w poprzednich przypadkach i wynosi od 40 do 50 minut.

 • 40 objętości lub 12%: Ten rodzaj mieszanki jest stosowany w przypadkach, gdy chcemy uzyskać kolor od bardzo ciemnego do bardzo jasnego. Jego stosowanie może trwać od 45 minut do 1 godziny.

Nadtlenek wodoru rozjaśnia włosy, jednak aby usunąć niepożądane tony, należy użyć toniku lub mleczka do włosów. Należy wziąć to pod uwagę przy planowaniu zabiegu u klienta, ponieważ jest to podstawowy krok przy rozjaśnianiu włosów.

Na poniższym schemacie rozjaśniania widać, jak podzielone są poziomy kolorów i jaki jest podstawowy odcień każdego z nich. Na tej podstawie można określić rodzaj nadtlenku wodoru i czas, jaki będzie potrzebny do nałożenia go na włosy klientki.

Produkty potrzebne do rozjaśniania włosów

Mówiliśmy już o potrzebie posiadania nadtlenku wodoru w procesie wybielania, ale są też inne narzędzia, które należy wziąć pod uwagę, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

 • Mieszanka rozjaśniająca: Jest tomieszanka, która otwiera zewnętrzną warstwę włosa.

 • Pędzel: Jest ważny, ponieważ należy go równomiernie nałożyć na cały obszar, który ma być wybielony.

 • Rękawice: Stosowana mieszanina może być drażniąca, dlatego zaleca się ochronę rąk.

 • Ręcznik: Mieszanina może również poplamić ubrania klienta, dlatego należy je chronić ręcznikiem.

Jeśli masz już te wszystkie rzeczy i jesteś gotowy do rozpoczęcia pracy, weź pod uwagę nasze zalecenia, aby osiągnąć spektakularny efekt .

Wskazówki i błędy, których należy unikać

Rozjaśnianie włosów może być bardzo drażniącym procesem dla włosów klientki. Dlatego warto wziąć pod uwagę pewne wskazówki, które uchronią Cię przed popełnieniem błędów debiutanta:

 • Sprawdzić mieszankę, która ma być użyta: Ważne jest, aby kilkakrotnie potwierdzić mieszankę nadtlenku wodoru, która ma być użyta do wybielania. Bardzo łagodne preparaty nie spełnią swojego zadania, a bardzo silne mogą niepotrzebnie uszkodzić włosy klientki.

 • Nawilżanie po zabiegu: Jak wspomniano powyżej, rozjaśnianie jest procesem, który może być bardzo dotkliwy dla włosów klientki. Dlatego tak ważne jest nawilżanie włosów po ich rozjaśnianiu.

 • Nie obiecuj nierealistycznych rezultatów: Zarówno dla specjalisty, jak i dla klienta ważne jest, aby jasno określić, jakie rezultaty są możliwe do osiągnięcia po sesji wybielania. Przejście od czarnych włosów do platyny w ciągu jednej sesji jest nierealistyczne, ponieważ włosy klientki zostaną poważnie uszkodzone, jeśli w ogóle uda się to osiągnąć.

Masz teraz dobre pojęcie o rozjaśnianiu włosów, jego rodzajach, o tym, co robić, a czego unikać i jak przebiega ten proces. Możesz zacząć ćwiczyć na klientach, którzy są gotowi na podjęcie ryzyka, a szybko staniesz się ekspertem w dziedzinie wybielania.

Powiązane artykuły:

 1. Profesjonalne farbowanie włosów.
 2. Jak wykonać strzyżenie typu fade
 3. Techniki mycia włosów

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria