Radiofrekwencja twarzy: rodzaje i działanie

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Radiofrekwencja twarzy: rodzaje i działanie

To imponujące, jak nauka i technologia umożliwiły nam poznanie setek zabiegów , które pomagają nam nie tylko zadbać o wygląd fizyczny, ale także o zdrowie. Estetyka jest jedną z dziedzin zdrowia, w której ciągle dokonuje się odkryć.

Niektóre procedury estetyczne mają tę zaletę, że są przydatne w obu tych aspektach. Być może na początku miały one jeden cel, a później eksperci zauważyli, że ich właściwości sprawdzają się w innych sytuacjach, jak to miało miejsce w przypadku radiofrekwencji twarzy.

Radiofrekwencja twarzy to termin, który jest dobrze znany ze swoich bardzo pozytywnych efektów w różnych stanach chorobowych i dolegliwościach. Z kolei większą sławę i popularność zyskała po tym, jak została zaadaptowana i zaczęła być stosowana jako zabieg kosmetyczny.

Mając to na uwadze, w poniższym artykule omówimy tę procedurę, sposób jej działania, efekty przed i po oraz wszystko, co należy wiedzieć, aby móc oferować radiofrekwencję twarzy w swojej działalności.

Jak działa radiofrekwencja twarzy?

Jak sama nazwa wskazuje, radiofrekwencja twarzy wykorzystuje specyficzny rodzaj energii mierzonej w długościach fal na sekundę. Częstotliwość ta jest obecna wokół nas każdego dnia we wszystkich urządzeniach, z których korzystamy, ale w mniejszej ilości.

Im większa ilość fal elektromagnetycznych, tym bardziej będą się one łączyć i przekazywać większą ilość ciepła. Podczas zabiegu radiofrekwencji twarzy skóra jest poddawana działaniu ciepła, które stymuluje komórki obecne w jej tkankach, zwłaszcza fibroblasty.

Fibroblasty są odpowiedzialne za wytwarzanie różnych włókien obecnych w tkankach skóry. Ciepło wytwarzane przez radiofrekwencję twarzy spowoduje zwiększenie produkcji kolagenu i elastyny w ramach reakcji ochronnej. Jednocześnie eliminowane są włókna, które utraciły swoją funkcjonalność.

Zabieg zaczyna działać od wewnątrz, ponieważ wszystkie warstwy skóry, w tym skóra właściwa, są poddawane działaniu ciepła . Jednak najbardziej powierzchowna warstwa, naskórek, jest chroniona żelem, podczas gdy ciepło jest emitowane za pomocą ruchów okrężnych.

Sesje radiofrekwencji twarzy są dość krótkie, trwają około 15 minut każda. Jest to leczenie mało inwazyjne i bardziej wskazane niż stosowanie związków chemicznych lub chirurgii plastycznej.

Korzyści wynikające z zastosowania radiofrekwencji twarzy

Radiofrekwencja twarzy ma wiele zalet. Jest to doskonały sposób na zmniejszenie i wygładzenie zmarszczek na twarzy, dzięki czemu jest to zabieg gwiazdkowy w leczeniu zmarszczek mimicznych , zwiotczenia skóry, blizn, potwierdzania elastyczności skóry oraz zapobiegania cellulitowi i rozstępom lub ich redukcji .

Może być również stosowana do miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej po rozbiciu komórek wytwarzających tłuszcz przez fale elektromagnetyczne emitowane podczas zabiegu radiofrekwencji twarzy. Poprawia również wygląd skóry poprzez wygładzenie fałdów, co sprawia, że skóra wygląda młodziej.

Te fale elektromagnetyczne poprawiają krążenie krwi w obszarze poddawanym zabiegowi i dotleniają skórę, nadając jej znacznie jaśniejszy wygląd . W ten sam sposób poprawiają drenaż limfatyczny, czyli odprowadzanie płynów i toksyn z tkanek, których nagromadzenie może być szkodliwe dla naszego zdrowia.

Radiofrekwencja twarzy zwiększa homeostazę i biostymulację skóry, dlatego przyniesie korzyści tylko tym osobom, które zdecydują się na przeprowadzenie tego niezwykłego zabiegu.

Kiedy można zauważyć rezultaty działania radiofrekwencji twarzy?

Ta metoda leczenia ma wiele zalet w porównaniu z innymi, dającymi podobne wyniki. Radiofrekwencja twarzy charakteryzuje się tym, że jest zabiegiem szybkim i bezbolesnym, a także przystępnym cenowo. Ponadto nie wymaga ona czasu rekonwalescencji, a pacjent może uzyskać praktycznie natychmiastowe i długotrwałe rezultaty.

Dlatego spośród wszystkich zabiegów estetycznych tego rodzaju, radiofrekwencja twarzy pozostaje jednym z najpopularniejszych zabiegów, nawet wśród osób nieposiadających wiedzy na ten temat.

Jak długo utrzymują się efekty radiofrekwencji twarzy?

Na ogół ostateczne efekty są widoczne stopniowo i zwiększają się w okresie od 2 do 3 miesięcy po rozpoczęciu procesu. Ponadto, jeśli sesje są przeprowadzane okresowo, wyniki będą widoczne przez co najmniej dwa lata.

Ważne jest, aby zabieg przeprowadzał specjalista, ponieważ temperatura wyższa niż 41°C może być szkodliwa dla pacjenta, a także należy unikać zbyt długiego czasu trwaniazabiegu, który może być bardzo inwazyjny.

Radiofrekwencja a chirurgiczny lifting twarzy

Istnieje wiele bezpiecznych zabiegów mających na celu ujędrnienie skóry, takich jak peelingi chemiczne czy liftingi chirurgiczne. Te ostatnie są dość popularne, podobnie jak radiofrekwencja, ale mogą być bardziej inwazyjne.

Zabiegi wykorzystujące częstotliwość radiową charakteryzują się tym, że w mniejszym stopniu atakują skórę i nigdy nie mają kontaktu z jej najbardziej zewnętrzną warstwą. Jego celem jest regeneracja naturalnych włókien tkanek, bez ich modyfikowania. Z kolei chirurgiczne liftingi twarzy usuwają nadmiar skóry, dając ostateczne efekty.

Chociaż nie udowodniono, że zabieg ten może całkowicie zastąpić chirurgiczne liftingi twarzy, jest to opcja wygodniejsza, szybsza i bardziej dostępna. Ponadto zabiegi z wykorzystaniem radiofrekwencji są mniej wymagające pod względem pielęgnacji po zabiegu. Lifting twarzy może być preferowany przez osoby, które chcą uzyskać bardziej natychmiastowe rezultaty.

Przed i po zabiegu radiofrekwencji twarzy

Jak już wspomniano, radiofrekwencja twarzy jest głównym zabiegiem odmładzającym skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra staje się gładsza i bardziej rozświetlona.

W kilku obszarach twarzy zmiany będą bardziej widoczne, na przykład brwi, które będą wyglądały na znacznie wyższe dzięki zmniejszeniu owalu twarzy. Fałdy powstające na policzkach podczas uśmiechania się lub mówienia również ulegną zmniejszeniu.

Kości policzkowe ulegną znacznej przemianie, ponieważ zostaną bardziej uwydatnione, a skóra nabierze bardziej wyrazistego kształtu, a także zmniejszy się podwójny podbródek i nadmiar skóry na szyi.

Niektóre rodzaje radiofrekwencji twarzy

W zależności od celu i stanu skóry pacjenta istnieje kilka opcji leczenia radiofrekwencją twarzy. Rodzaj zabiegu może się różnić w zależności od czasu, intensywności fal i obszaru poddawanego leczeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, radiofrekwencję twarzy można sklasyfikować według rodzaju stosowanego aplikatora. Mogą to być aparaty bipolarne lub monopolarne, które różnią się zasadniczo stopniem głębokości, jaki ma być osiągnięty.

Podczas gdy aplikator bipolarny oddziałuje na bardziej powierzchowne warstwy skóry za pomocą dwóch elektrod, aplikator unipolarny wykorzystuje jedną elektrodę, która wystarczy do oddziaływania na głębsze obszary, w których zazwyczaj znajduje się większa ilość tkanki tłuszczowej.

W zależności od tego, jak bardzo dotknięty jest dany obszar, liczba sesji radiofrekwencji twarzy będzie różna. Ponieważ jest to leczenie progresywne, wyniki będą lepsze po każdej wymaganej sesji, dlatego ważne jest zachowanie cierpliwości i konsekwencji.

Jednocześnie istnieje inny rodzaj radiofrekwencji do twarzy, który jest najbardziej popularny w usuwaniu zmarszczek. Dotyczy to frakcyjnej radiofrekwencji twarzy, w której aplikator nie przesuwa się bezpośrednio po skórze, lecz fale są emitowane w postaci małych laserów na leczonym obszarze.

Pielęgnacja po zabiegu radiofrekwencji twarzy

Najważniejszą rzeczą po zabiegu radiofrekwencji twarzy jest ochrona leczonego obszaru przed słońcem, a także utrzymywanie skóry w stanie silnego nawilżenia.

Normalnym zjawiskiem jest pojawienie się niewielkich siniaków po zabiegu radiofrekwencji twarzy, ale powinny być one przejściowe i bezbolesne. Może również wystąpić niewielki obrzęk i zaczerwienienie.

Niektórzy specjaliści sugerują, aby po sesji wykonywać ćwiczenia fizyczne, ponieważ aktywność fizyczna może być dobra do stymulowania drenażu limfatycznego w obszarze poddanym zabiegowi w celu zmniejszenia nadmiaru tłuszczu, który gromadzi się po zastosowaniu radiofrekwencji twarzy.

Nie zaleca się poddawania się radiofrekwencji twarzyosobom z pewnymi stanami klinicznymi związanymi z sercem, nadwagą, zaburzeniami krzepnięcia lub chorobami nowotworowymi, a także kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Ważne jest, aby osoby, które chcą poddać się zabiegowi radiofrekwencji twarzy, skonsultowały się najpierw z chirurgiem lub dermatologiem, który określi rodzaj zabiegu, liczbę sesji i który zna skórę pacjenta.

Podsumowując, radiofrekwencja twarzy jest interesującą i atrakcyjną techniką, którą można zaoferować w swojej placówce. Upewnij się, że posiadasz wystarczającą wiedzę na temat tej praktyki i przeszkolisz w tym zakresie swoich pracowników; w ten sposób będziesz mógł poszerzyć swoją ofertę usług i wyróżnić się na tle konkurencji.

Powiązane artykuły:

  1. Korzyści płynące z karboksyterapii ciała i twarzy
  2. Mikrodermabrazja: zastosowanie, rodzaje, korzyści i przeciwwskazania
  3. Kriolipoliza: definicja, efekty, rodzaje i potrzebny sprzęt

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria