Wszystko, co musisz wiedzieć o farbowaniu włosów

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Uroda
  3. Wszystko, co musisz wiedzieć o ...

Jedną z najbardziej popularnych usług w branży kosmetycznej jest koloryzacja włosów . Chociaż jest to powszechna czynność, w której większość profesjonalistów z branży kosmetycznej ma doświadczenie, nadal istnieją bardzo ważne aspekty, które należy wziąć pod uwagę, aby zapewnić wysoką jakość usług.

Począwszy od różnych technik koloryzacji włosów, poprzez odcienie rozjaśniania, aż po wpływ substancji chemicznych na włosy klientki - każdy z tych aspektów jest ważny i decyduje o efekcie końcowym. Znajomość teorii jest równie ważna, jak najlepsza praktyka, dlatego w tym artykule wyjaśnimy wszystkie teorie, które należy znać na temat farbowania włosów.

Co to jest koloryzacja włosów i jak działa farba?

Po pierwsze, należy wiedzieć, że koloryzacja włosów to po prostu proces, w którym włosy są rozjaśniane lub przyciemniane. Osiąga się to dzięki zastosowaniu różnych substancji chemicznych, których działanie wyjaśnimy nieco później. Farba do włosów jest najbardziej popularnym i dostępnym w handlu narzędziem do koloryzacji włosów.

Proces koloryzacji włosów odbywa się w wyniku reakcji chemicznej między składnikami farby, która rozjaśnia włosy, a następnie nadaje im kolor wybranego pigmentu. Dzięki zastosowaniu środka, takiego jak nadtlenek wodoru, cząsteczki wchodzące w skład każdego pasma włosów otwierają się i przepuszczają substancje chemiczne barwiące, które następnie rozjaśniają i farbują włosy.

Choć najpopularniejszym sposobem koloryzacji włosów jest użycie środków chemicznych, istnieje wiele sposobów na zmianę naturalnego koloru włosów naszych klientów.

Rodzaje farbowania włosów

Rodzaje koloryzacji włosów dzieli się ze względu na elementy wykorzystywane do osiągnięcia efektu końcowego, a także czas, przez jaki zmiana może utrzymywać się na włosach klienta:

Naturalne farbowanie włosów

Jest to najstarszy znany sposób modyfikacji koloru włosów. Można go uzyskać za pomocą różnych naturalnych środków, a rezultat jest zwykle mniej trwały niż w przypadku innych rodzajów wybielania. Jest to idealna alternatywa dla klientów, którzy chcą subtelnie zmienić odcień, a nie chcą ryzykować zdrowia swoich włosów. Niektóre naturalne środki, które mogą zmienić kolor włosów to: henna, cytryna, onoto lub bixa. Ten rodzaj farbowania nie wysusza włosów ani nie uszkadza skóry głowy .

Trwała koloryzacja włosów

Jest to najczęstsza metoda, którą wykonuje się za pomocą farb do włosów. Jedynym sposobem na usunięcie uzyskanego koloru jest ścięcie farbowanych włosów, przy czym konieczne jest usuwanie ich co pewien czas, ponieważ włosy odrastają i widoczny jest korzeń naturalnego koloru. Służy do rozjaśniania lub przyciemniania włosów. Ten rodzaj koloryzacji zaleca się retuszować mniej więcej co półtora miesiąca . Kategoria ta obejmuje wybielanieWiąże się to z pewnymi wyzwaniami, takimi jak określenie wysokości wybielania lub tła wybielania.

Półtrwałe farbowanie włosów

Do tego celu używa się farby bez amoniaku, która jest znacznie mniej szkodliwa dla włosów. Jednak jego kolor nie jest tak intensywny, ponieważ cząsteczki barwnika nie wnikają we włosy. Jest to dobry sposób na podkreślenie naturalnego koloru klienta, ponieważ za pomocą tej techniki nie można ani znacznie rozjaśnić, ani przyciemnić koloru. Okres przydatności do użycia wynosi około 3 tygodni lub 12 myć włosów. Należy wziąć pod uwagę, że zmiana, jaką uzyskamy dzięki tej metodzie, nie będzie ogromna, ponieważ jest ona przydatna tylko w przypadku niewielkich zmian tonacji.

Kolorystyka ton w ton

Ta technika jest nieco bardziej intensywna i długotrwała niż metoda półtrwała, ale mniej niż trwała. Stosuje się farby bez amoniaku, ale używa się odrobiny utleniacza, aby cząsteczki koloru mogły wniknąć we włókno włosa. Chociaż nie ma właściwości rozjaśniających, może być stosowany do przyciemniania koloru włosów. Trwa około 2 miesięcy lub 30 dni po umyciu.

Koloryzacja tymczasowa

Jest to dobra alternatywa dla osób, które chcą nieco zmienić swój styl, ale nie chcą całkowicie decydować się na nowy kolor . Tego typu koloryzację można przeprowadzać za pomocą szamponów, sprayów, żeli i innych metod, które można zmyć po pewnym czasie. Zazwyczaj nie uszkadzają włosów, ale w ciągu kilku dni po ich użyciu może wystąpić pewne przesuszenie.

Uwagi i zalecenia dotyczące farbowania włosów

Przed przystąpieniem do koloryzacji włosów należy omówić z klientem kilka kwestii.

Przede wszystkim należy bardzo dobrze nawilżyć włosy, albo na kilka dni przed zabiegiem, albo właśnie w tym momencie. Zaleca się głębokie nawilżanie, które może przeciwdziałać wszelkim uszkodzeniom spowodowanym przez farbę. Taką samą ostrożność należy zachować przez kilka pierwszych dni po farbowaniu. Po farbowaniu włosy klientki będą bardzo delikatne, dlatego należy zalecać stosowanie produktów zapewniających miękkość, nawilżenie i połysk.

Włosy należy co jakiś czas retuszować, aby uniknąć blaknięcia koloru. Chociaż barwniki stosowane w koloryzacji trwałej zwykle dobrze się utrzymują, zawsze występuje pewna utrata intensywności. Ponadto, wraz z naturalnym wzrostem włosów, naturalny kolor pojawi się u nasady w momencie farbowania.

Dostępne są specjalistyczne produkty pozwalające zachować zdrowie włosów i chronić ich kolor . Choć dla Twojego klienta może to być inwestycja, musisz go zapewnić, że rezultaty, jakie uzyska stosując specjalistyczne szampony i odżywki, będą zupełnie inne niż w przypadku zwykłych produktów.

Na koniec należy pamiętać, że barwienie może do pewnego stopnia rozjaśnić lub przyciemnić kolor. Jeśli klient oczekuje radykalnej zmiany stylu, aby uzyskać pożądany efekt, należy zastosować inne techniki, takie jak wybielanie.

Posiadając wszystkie te informacje na temat koloryzacji włosów, możesz zaoferować pełniejszą i bardziej zorientowaną na klienta obsługę. Znając teorię farb do włosów i ich działanie na włosy, możesz podejmować bardziej świadome decyzje, stawiając zdrowie włosów swoich klientów na pierwszym miejscu.

Ważne jest, aby stosując różne techniki koloryzacji (bez względu na rodzaj), używać produktów wysokiej jakości, które zapewniają najwyższą dbałość o włosy klientki. Należy pamiętać, że w większości tych procesów stosuje się substancje drażniące lub czynniki zewnętrzne w stosunku do ciała, co może prowadzić do uszkodzenia włosów.

Powiązane artykuły:

  1. Rozjaśnianie włosów: co to jest, rodzaje, produkty i zalecenia
  2. Kolorymetria w makijażu
  3. 7 etapów rozjaśniania włosów: pomóż klientom osiągnąć idealny styl

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria