Jak wybrać najlepsze narzędzia fryzjerskie

Fryzjer jest tylko tak dobry, jak narzędzia, z którymi pracuje. Więc jeśli chcesz być fryzjerem z najwyższej półki, potrzebujesz najlepszych narzędzi fryzjerskich w branży. Dlaczego? Narzędzia wyższej jakości mogą trwać dłużej i zapewnić lepsze doświadczenie dla Twoich klientów. Pokazują one również, że jesteś profesjonalistą i nie jesteś skłonny do kompromisów w kwestii jakości. Aby wybrać najlepsze narzędzia dla Ciebie i Twoich klientów, oto kilka wskazówek, o których powinienem pamiętać:

Każdy fryzjer potrzebuje dobrej pary nożyc, ale jeśli chcesz być świetnym fryzjerem, będziesz potrzebował kilku dobrych par nożyc. Nożyce NIE są jednakowe dla wszystkich - będziesz potrzebować różnych typów, aby uzyskać różne fryzury i cięcia:

Aby wybrać dobrą parę nożyc, upewnij się, że uchwyty są wygodnie dopasowane do Twoich palców. Powinny być one również wykonane ze stali nierdzewnej, a nie z tytanu, który nie wytrzymuje tak dobrze ciepła i może się szybciej zużywać.

Nie każda klientka i nie każda fryzjerka potrzebuje nożyczek, więc będziesz potrzebować także dobrej jakości nożyczek. Najważniejszą cechą, której należy szukać, jest mocny silnik. Chcesz mieć maszynę do strzyżenia, która ma dużą prędkość obrotową (6.000 obrotów na minutę lub więcej). Inną ważną cechą dobrej pary maszyn do strzyżenia są ostrza:

Niektórzy z Twoich klientów mogą preferować maszynkę do golenia, więc będziesz potrzebował dobrej prostej maszynki, wykonanej albo ze stali nierdzewnej, która zapobiega rdzewieniu, albo z włókna węglowego, które jest trwałe. Upewnij się, że golarka jest przeznaczona do użytku w salonie fryzjerskim. Aby chronić ostrze, maszynka powinna być również wyposażona w wodoodporną osłonę, która dodatkowo zapobiega rdzewieniu.

Dwa inne niezbędne narzędzia, które będą Ci potrzebne to grzebienie i szczotki. Dobry grzebień fryzjerski ma zazwyczaj 12 cali długości, z dłuższymi, gorszymi zębami na jednym końcu i krótszymi, drobniejszymi zębami na drugim. Jeśli chodzi o szczotki, będziesz potrzebował kilku różnych typów:

Narzędzia najwyższej jakości nie mogą sprawić, że będziesz świetnym fryzjerem, ale odpowiednie umiejętności i wiedza mogą! W Salonowej Akademii Sukcesu nauczysz się potrzebnych umiejętności technicznych, właściwych narzędzi, a nawet tego, jak budować swoją klientelę i być profesjonalistą w miejscu pracy.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria