Fryzjerzy i Kosmetolodzy: Możemy nadążyć za popytem?

Jeśli jesteś fryzjerem lub kosmetologiem, lub masz nadzieję, że nim zostaniesz, Twoja przyszłość wygląda jasno - a słoneczne dni nie powinny odejść w najbliższym czasie. Zapotrzebowanie na usługi kosmetyczne i fryzjerskie jest wysokie, co nigdy nie jest złe dla żadnego zawodu, ale czy branża może nadążyć za popytem na usługi fryzjerskie i kosmetologiczne?

Zapotrzebowanie na usługi fryzjerskie i kosmetologiczne wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat i oczekuje się, że będzie ono nadal rosło. Biuro Statystyki Pracy przewiduje, że w latach 2016-2026 liczba miejsc pracy w tych zawodach wzrośnie szybciej niż średnia dla wszystkich zawodów.1 Co więc napędza ten popyt?

Mówiąc wprost, to liczba osób. Populacja jest większa niż kiedyś, więc jest więcej głów, które wymagają strzyżenia. Normy społeczne dotyczące starzenia się również się zmieniły. Pojawiają się młodzieńcze pozory, a siwizna nie występuje, więc wzrosło również zapotrzebowanie na świeże fryzury i farby.

Wpływ na to mają także media społecznościowe, vlogi YouTube i ogólny nacisk na piękno. Zapotrzebowanie na koloryzację, prostowanie, kręcenie i cięcie jest obecnie duże, ponieważ każdy chce wyglądać jak najlepiej na każdym zdjęciu i na każdym filmie, który się pojawi. Nie chcesz, aby twoja następna jaźń była klapą.

Jak w każdej branży, pracownicy muszą zostać zastąpieni, gdy przejdą na emeryturę lub odejdą, a to również odpowiada za dodatkowe zapotrzebowanie na fryzjerów i kosmetologów.

Więc jak możesz nadążyć za tym zapotrzebowaniem? Oto kilka wskazówek:

Jeśli masz więcej klientów niż jesteś w stanie obsłużyć, teraz może być czas na małą podwyżkę cen. Nie podnoś ich tak wysoko, aby odstraszyć klientów. Po prostu zrób to na tyle, aby Twoja dodatkowa praca przyniosła jakąś nagrodę.

Bez względu na to, za co pobierasz opłaty, twoi klienci powinni również otrzymać swoje pieniądze. Naucz się nowych technik i rozważ wzięcie udziału w zajęciach, aby Twoje umiejętności w salonie były ostre, a klienci zadowoleni.

Najgorętsze fryzury dzisiaj nie będą tak gorące jutro. Oglądaj blogi stylizacyjne, czytaj czasopisma i rozmawiaj z koleżankami i klientami, aby poznać trendy w kosmetologii i fryzjerstwie. Jeśli popyt na fryzury zacznie spadać, nadal będziesz jedną z najlepszych!

Coś innego do rozważenia to podwójna licencja fryzjerska/kosmetologiczna. Jeśli masz już jedną licencję, trochę dodatkowego szkolenia może przygotować Cię do naprawdę zmaksymalizowania swojego potencjału z innej licencji.

Jedną z dobrych rzeczy w tej branży jest to, że ma ona tendencję do bycia odpornym na recesję. Ludzie zawsze będą potrzebowali strzyżenia, golenia i farbowania, a wielu z nich powierzy te zadania tylko profesjonalistom.

Jeśli chcesz być takim profesjonalistą, zastanów się nad zapisaniem się na programy fryzjerskie lub kosmetyczne w Salonowej Akademii Sukcesu. Najnowszych technik nauczysz się od oddanego i pełnego pasji wykładowcy. Więc na co czekasz? Zadzwoń pod numer 1-877-987-4247, aby dowiedzieć się więcej.

1 https://www.bls.gov/ooh/personal-care-and-service/barbers-hairstylists-and-cosmetologists.htm

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria