Czy rdzenni Amerykanie mogą zapuścić brodę?

Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego rdzenni Amerykanie są zawsze czysto ogoleni lub nie mają zbyt dużego owłosienia na twarzy? W rzeczywistości nie dotyczy to tylko twarzy, ale ogólnie rzecz biorąc rdzenni Amerykanie mają mniej włosów na ciele niż inne grupy ludzkie.

Zanim wyciągniesz wnioski na podstawie popkultury, spróbujmy zrozumieć przyczyny wzrostu lub (braku?) zarostu w różnych społecznościach rdzennych Amerykanów. Jak myślisz, czy jest to spowodowane genetyką, kulturą, po trochu jednym i drugim, czy może czymś zupełnie innym?

Cóż, w tym artykule omówimy brody rdzennych Amerykanów, przyczyny braku wzrostu włosów na twarzy, genetykę i wiele więcej.

 • Powody, dla których rdzenni Amerykanie nie zapuszczają brody
 • Genetyka włosów na twarzy u rdzennych Amerykanów
 • Pochodzenie rdzennych Amerykanów
 • Czy współcześni rdzenni Amerykanie zapuszczają brody?
 • Porady i wskazówki dla rdzennych Amerykanów, jak zapuścić brodę
 • Podsumowanie

Spis treści

 • Dlaczego rdzenni Amerykanie nie zapuszczają brody?
 • Genetyka włosów na twarzy u rdzennych Amerykanów
 • Pochodzenie rdzennych Amerykanów
 • Czy współcześni rdzenni Amerykanie zapuszczają brodę?
 • Porady i wskazówki dla rdzennych Amerykanów, jak zapuścić brodę
 • Podsumowanie

Dlaczego rdzenni Amerykanie nie zapuszczają brody?

Stereotyp, że rdzenni Amerykanie nie są w stanie zapuścić brody został stworzony przez zdjęcia znalezione w muzeach i magazynach, ale rdzenni Amerykanie mogą zapuścić brodę w stylu drwala, choć większość z nich ma nieco mniejszy wzrost niż inne grupy etniczne.

Ostatecznie, wszystko zależy od indywidualnych czynników, takich jak genetyka, zdrowie, poziom hormonów, itp, które przyczyniają się do wzrostu włosów na twarzy. Większość mężczyzn może zapuścić brodę, ale długość i grubość różnią się w zależności od osoby.

Dlaczego więc przeciętny rdzenny Amerykanin nie ma owłosienia na twarzy? Cóż, wynika to z faktu, że rdzenni Amerykanie usuwali włosy przy każdej nadarzającej się okazji (zwykle przez wyrywanie pęsetą). Elijah Middlebrook Haines w swojej książce The American Indian napisał: "Brodę uważają za wulgarność i używają wszelkich środków, na znak jej pojawienia się, aby ją usunąć".

Woleli być pozbawieni owłosienia, gdyż uważali, że lepiej wygląda być czysto ogolonym niż mieć cienkie brody i rzadkie włoski tu i ówdzie. Rdzenni Amerykanie mają owłosienie na twarzy, ale trzeba przyznać, że dość rzadko można zobaczyć współplemieńca z długą, płynącą brodą.

Genetyka włosów na twarzy u rdzennych Amerykanów

Większość ekspertów uważa genetykę za najważniejszy czynnik wpływający na wzrost brody. Jeśli nie możesz zapuścić gęstej brody, możesz winić za to genetykę. Dotyczy to wszystkich podgrup ludzkich, czy to rdzennych Amerykanów czy innych.

Zjawisko to można również zaobserwować u Azjatów Wschodnich i Południowo-Wschodnich. Cóż, dobrze zgadłeś. Rdzenni Amerykanie mają wspólnych przodków z Azjatami Wschodnimi, którzy mają podobne wzorce wzrostu brody. Dlatego też można zaobserwować podobną budowę twarzy i podobne fryzury u tych dwóch grup.

Przodkowie rdzennych Amerykanów

Rdzenni Amerykanie mają cieńsze brody w porównaniu z Europejczykami, mieszkańcami Bliskiego Wschodu, Azjatami Południowymi i Północnymi Afrykańczykami. Wynika to z faktu, że mają oni wspólnych przodków z kuzynami z Azji Wschodniej, takimi jak Chińczycy, Koreańczycy i Japończycy.

Różne osoby z tych grup eksplorowały Amerykę, dlatego też możemy zauważyć podobieństwa pomiędzy wschodnimi Azjatami a rdzennymi Amerykanami. Ta cecha cienkich bród była przekazywana z pokolenia na pokolenie i dlatego widzimy brak gęstych bród u rdzennych Amerykanów.

Czy dzisiejsi rdzenni Amerykanie zapuszczają brodę?

Jak wiadomo, od lat 60-tych XX wieku populacja rdzennych Amerykanów gwałtownie wzrosła. Wzrost ten wynika z dwóch powodów: naturalnych narodzin i zwiększonej identyfikacji osób mieszanych rasowo jako rdzennych Amerykanów.

W związku z tym, mamy większą próbkę rdzennych mieszkańców, aby zaobserwować nowe cechy lub wzorce w odniesieniu do wzrostu twarzy. "Czystej krwi" tubylcy nadal wydają się mieć niewielki zarost i nadal podążają za swoimi przodkami, goląc brody.

Jednak można również zaobserwować osoby, które wyglądają jak rdzenni Amerykanie, ale mają gęste brody. To nowe zjawisko spowodowane jest zwiększoną akceptacją mieszanych małżeństw, co umożliwiło rdzennym Amerykanom nabycie różnych cech od innych grup ludzi.

Ostatecznie, wszystko sprowadza się do genetyki. Na przykład, jeśli jesteś rdzennym Amerykaninem o mieszanym pochodzeniu, a twój nie-rodowity ojciec i dziadkowie mieli gęste i długie brody, z dużym prawdopodobieństwem będziesz mógł zapuścić proporcjonalnie dużą brodę.

Porady i wskazówki dla rdzennych Amerykanów, jak zapuścić brodę

Chociaż nie ma gwarancji, że uda Ci się zwiększyć porost brody, istnieją pewne kroki, które możesz podjąć, aby zwiększyć grubość swojej brody. Żeby było jasne, te wskazówki i triki są uniwersalne, nie tylko dla rdzennych Amerykanów!

 • Staraj się wykonywać czynności, które zmniejszą poziom stresu, takie jak joga, regularne ćwiczenia, spotkania towarzyskie itp.
 • Zrównoważona, zdrowa dieta zawierająca wszystkie niezbędne witaminy i minerały pomoże Twojemu ciału regulować poziom hormonów.
 • Musisz spać co najmniej 7-8 godzin dziennie.
 • Unikaj palenia, ponieważ jest to szkodliwe dla wzrostu włosów.
 • Konieczne jest regularne mycie twarzy, aby utrzymać dobry stan zdrowia skóry.

Jak wspomniano wcześniej, te kroki nie gwarantują niczego, ponieważ genetyka nadal odgrywa główną rolę w określaniu wzrostu brody. Aby uzyskać lepsze rezultaty, zawsze możesz rozważyć przeszczep włosów z twarzy.

Ponieważ coraz więcej osób jest otwartych na zabiegi chirurgiczne, aby zapewnić sobie dobry wygląd, można również zwrócić się do przeszczepu brody, aby uzyskać lepsze wyniki. Oczywiście, aby uzyskać takie implanty, trzeba wydać niemałą fortunę. W USA przeszczepy brody z szanowanego ośrodka kosztują od 5 000 do 15 000 dolarów.

Wnioski

Rdzenni Amerykanie mogą zapuszczać brody jak Ducktail Beard , ale brakuje im grubości. Genetyka i kultura odgrywają dużą rolę w tym, dlaczego rzadko spotyka się rdzennych Amerykanów z długimi brodami. Oczywiste jest również, że Hollywood i inne popkulturowe odniesienia są źródłem niektórych z tych przedstawień rdzennych Amerykanów, które stworzyły ten stereotyp.

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, każdy ma jakieś włosy na twarzy, które różnią się grubością, rozmiarem, kolorem, gładkością, itp. Tak więc, jeśli spotkasz osobę, która wydaje się nie mieć owłosienia na twarzy, niezależnie od jej pochodzenia etnicznego, najlepiej założyć, że po prostu regularnie je goli.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria