Fotele fryzjerskie

W żadnym salonie fryzjerskim nie może zabraknąć specjalistycznych foteli. To właśnie ten rodzaj mebli jest wykorzystywany kilka razy w ciągu dnia. Bez wątpienia jest absolutną podstawą w funkcjonowaniu salonu. Uważa się je za rzecz fundamentalną. Warto więc zadbać o to, aby fotele były naprawdę dobrej jakości. Dzięki temu zrobią na kliencie pozytywne wrażenie oraz zapewnią mu prawdziwy komfort.

Jaki powinien być fotel fryzjerski?

Pojawia się pytanie czy pojęcie idealnego fotela fryzjerskiego w ogóle istnieje. Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi jest bardzo trudne. Wszystko zależy bowiem od tego, jaka cecha fotela jest dla nas najważniejsza. Jedni największą wagę przywiązują do ceny, innym zależy przede wszystkim na pięknym wyglądzie. Jeszcze inni preferują fotele wygodne, a nie ładne. Wybierając fotel fryzjerski, nie można zapomnieć o kilku istotnych elementach. To bowiem one będą w pozytywny sposób wpływały na odczucia klienta. To również one sprawią, że fotel będzie mógł być używany w salonie przez długi czas.

Bez wątpienia fotel fryzjerski musi być: -wygodny – zarówno dla klienta, jak i dla fryzjera. Trzeba pamiętać, aby postawić na model posiadający regulowane oparcie oraz siedzisko; -odporny na uszkodzenia – chodzi zarówno o pęknięcia, jak i przetarcia; -łatwy do utrzymania w czystości – postawić należy na model, którego obicie można bez przeszkód czyścić.

Fotele fryzjerskie, których wygląd zachwyca, należy zawęzić do tych, które posiadają przedstawione wyżej cechy. Swój wybór powinno się ograniczyć tylko do nich. W przeciwnym razie po pewnym czasie czeka nas kolejny wydatek związany z koniecznością wymiany fotela fryzjerskiego, który uległ zniszczeniu. Dlatego od razu powinno się odrzucić fotele mające materiałową tapicerkę. O wiele lepszym wyborem są modele obite skajem. Jego czyszczenie nie nastręcza żadnych większych trudności.

Trzeba pamiętać, że w salonie fryzjerskim nie raz na fotel może spaść kropla farby do włosów. Ze skaju zmyjemy ją bez trudu, z tapicerki materiałowej będzie to już o wiele trudniejsze. Oferta dobrej jakości foteli fryzjerskich jest naprawdę bardzo szeroka. Wybierać można chociażby między modelami, których podstawą są kółka, klasyczne stopki, dyski bądź kwadrat. Bardzo często fotele fryzjerskie wyposażone są w chromowane podłokietniki, których podkładki mają kolor taki sam, jak obicie fotela.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria