Praktyki fryzjerskie: Nielegalne praktyki w salonach, o których musisz wiedzieć

Chcesz zostać kosmetologiem lub fryzjerem, ale nie jesteś przekonany do szkoły. Słyszałeś, że praktyki fryzjerskie mogą być alternatywą. Możesz nauczyć się umiejętności, których potrzebujesz poprzez praktyczne doświadczenie i uzyskać punkty, które będą się liczyć do licencji kosmetologii. ALE - zanim zapiszesz się na praktykę, zrób kilka badań. Zbyt wiele salonów nie przestrzega zasad praktyki, lub co gorsza - wykorzystuje naiwność nowicjuszy.

Jeśli zastanawiasz się nad praktykantem, oto niektóre z nielegalnych praktyk stosowanych w salonach, o których powinieneś wiedzieć.

Zanim dowiesz się, na co zwracać uwagę, powinieneś wiedzieć, czym dokładnie jest praktyka. Praktyka powinna pozwolić Ci uczyć się poprzez doświadczenie, jak również poprzez zatwierdzony przez państwo program nauczania. Jest to w zasadzie kurs szkoleniowy, który handluje trochę czasu klasy do czasu w salonie.

Chociaż niektórzy uważają, że praktyka jest skrótem do kariery, w rzeczywistości zajmie Ci więcej czasu niż tradycyjny program szkoły kosmetycznej. Zazwyczaj szkoły kosmetyczne oferują 1400 - 1600-godzinne kursy, ale praktyki wymagają około 3000 godzin, a także z góry określonej ilości czasu na ukończenie kursu, który może wynosić od 18 do 24 miesięcy. Będziesz również zobowiązany do ukończenia niektórych kursów w klasie, zazwyczaj są to dwa do trzech dni warsztatów.

Praktyki są dopuszczalne krok w kierunku licencjonowania w wielu stanach, ale nie każdy stan. Są one dozwolone w Kalifornii, na przykład, ale nie na Florydzie. Jeśli mieszkasz w stanie, który nie akceptuje praktyk i salon oferuje jeden do Ciebie, weź to jako znak ostrzegawczy, że ich działania mogą nie być na górze i na górze.

Praktyka nie jest staż. Musisz mieć płacone co najmniej minimalne wynagrodzenie i nie można wynająć krzesło lub pracy na zlecenie. Masz również prawo do odszkodowania pracowniczego.

Aby rozpocząć pracę jako praktykant, musisz posiadać licencję praktykanta. Salon nie może dopuścić Cię do pracy dopóki licencja nie zostanie wydana i nie będzie w Twoim posiadaniu. Nieprzestrzeganie tego przepisu może skutkować nie tylko grzywną w wysokości do $1,000 i nakazem dla salonu, ale także dla Ciebie.

Ponieważ praktyki są podobne do formalnego programu, ponoszą one koszty. Koszt ten nie może przekroczyć $2,500, chyba że salon otrzymał zwolnienie od Biura Prywatnej Edukacji Post-Secondary.

Salony muszą przedstawić nazwiska pracujących praktykantów do państwa, i będą one kontrolowane corocznie na zgodność. Wiele stanów wymaga również salony do umieszczenia informacji, że niektóre usługi mogą być zakończone przez praktykanta.

Praktyka zawodowa jest jednym ze sposobów na rozpoczęcie kariery w kosmetologii lub pokrewnym zawodzie. Ale jeśli nie możesz poświęcić się dłuższej ścieżce do uzyskania licencji, tradycyjny program może być dla Ciebie lepszą opcją. W Salon Success Academy, która szczyci się tym, że jest firmą "pomagającą ludziom", będziesz pracować z profesjonalistami z branży, którzy są oddani swojemu rzemiosłu i pasjonują się pracą z uczniami.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria