Długie włosy dla mężczyzn: Jak dbać o włosy?

Jest coś niezwykle seksownego w długich włosach u mężczyzn. Być może chodzi o niewymagający wysiłku wygląd lub swobodną pewność siebie, którą długowłosi faceci zdają się emanować. Zanim jednak zdecydujesz się na zapuszczenie włosów, musisz wiedzieć, jak o nie dbać. Właściwa pielęgnacja jest kluczowa dla uzyskania długich włosów, z których możesz być dumny. Oto jak dbać o długie włosy:

Zainwestuj w narzędzia pielęgnacyjne wysokiej jakości. Używanie niewłaściwej szczotki lub nawet produktu może zniszczyć Twoje włosy i sprawić, że będziesz wyglądać jak Pirat z Karaibów, a nie jak Thor. Upewnij się, że używasz grzebienia o szerokich zębach lub wysokiej jakości szczotki. Bez względu na to, czy zamierzasz pozwolić włosom swobodnie fruwać, czy też chcesz upiąć je w kok lub kucyk, dbaj o nie. Rozczesuj je delikatnie i nigdy nie używaj gumek do ich spinania. Wybieraj raczej gumki powlekane, aby uniknąć zniszczenia włosów.

Gorące narzędzia mogą z czasem bardzo zaszkodzić Twoim włosom, dlaczego więc nie pozwolić im wyschnąć naturalnie? Na wilgotne włosy nałóż lekką piankę i pozwól im wyschnąć. W ten sposób w kilka sekund możesz przejść od chłodnego, zmierzwionego wyglądu do polerowanego. Jeżeli masz kręcone włosy, nie rozczesuj ich, gdy są suche. Zamiast tego, przeczesz je lekko dłońmi, gdy są jeszcze wilgotne. Szczotkowanie suchych, kręconych włosów spowoduje ich dodatkowe puszenie się.

Możesz mieć pokusę, by zrezygnować z kolejnego podcięcia, ale nie rób tego! Regularne podcinanie włosów pozwoli Ci pozbyć się martwych końcówek i sprawi, że Twoje włosy będą wyglądały zdrowo. Podcinaj je co około osiem tygodni, abyś Ty i Twoje włosy nie wyglądały na zaniedbane i dzikie.

Nie jest tajemnicą, że szampon pozbawia włosy olejków eterycznych. Zamiast często myć włosy szamponem, pomiń go i spłucz włosy wodą, a następnie zastosuj odżywkę oczyszczającą. Używaj szamponu tak rzadko, jak to tylko możliwe, by nie przetłuszczać włosów. Możesz nawet poeksperymentować z minimalnym myciem, w którym szampon koncentruje się na odrostach, lub wypróbować suchy szampon w przerwach między kolejnymi dniami.

Jeśli nie chcesz chodzić do fryzjera lub salonu kilka razy w miesiącu, kup domową maskę do włosów. Stosuj ją kilka razy w miesiącu, a najlepiej raz w tygodniu, aby pomóc włosom utrzymać wilgoć i zdrowy połysk. Czynniki zewnętrzne mogą zaszkodzić Twoim włosom, więc pamiętaj o tym, zwłaszcza podczas surowych miesięcy zimowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o męskich fryzurach? Być może nadszedł czas, aby rozważyć karierę fryzjera. Zaplanuj wycieczkę do szkoły, aby sprawdzić Salon Success Academy Barbering Program dzisiaj. Twoja wymarzona kariera może być tuż za rogiem w Kalifornii w naszych kampusach Upland i Riverside. Wypełnij formularz, aby rozpocząć teraz.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria