Czym jest i jak usprawnić kontrolę produktów w swojej firmie

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Czym jest i jak poprawić kontrolę nad ...

Sukces naszej firmy będzie związany z naszą zdolnością do zorganizowania i uporządkowania wewnętrznych procesów tegoż przy jednoczesnym oferowaniu najlepszej jakości produktów i usług. Jednym z podstawowych kroków do zarządzania własną działalnością organizacji jest kontrola produktu, czy to na poziomie zapasów, aby mieć pojęcie o ilości towaru dostępnego w naszym biznesie, ale także o jakości poszczególnych oferowanych produktów.

Kontrole produktów przeprowadzane są w celu posiadania systemu odzwierciedlającego ilość dostępnego produktu, częstotliwość, z jaką należy złożyć zamówienie u dostawcy, produkt końcowy, który powstaje z surowca itp. Proces ten jest integralny i musi uwzględniać zarówno aspekty ilościowe produktów, jak i jakościowe, dla których przeprowadzane są kontrole jakości, o których realizacji powiemy później.

W dalszej części artykułu opowiemy więcej na ten temat:

Od czego zacząć kontrolę mojego produktu

Przede wszystkim musisz określić, czy Twoja firma sprzedaje tylko gotowe produkty, czy też przetwarzasz i transformujesz surowce. Będzie to miało wpływ na zapasy, które musisz wziąć do kontroli produktów, ponieważ jeśli jesteś firmą, która przetwarza surowce, będziesz musiał obliczyć, ile wyrobów gotowych możesz wyprodukować z dostępnych nakładów. Należy pamiętać o różnicy między produktem, czyli tym, co sprzedajesz swoim konsumentom, a nakładem, czyli surowcem, z którego produkujesz dane dobro. Na przykład, jeśli masz restaurację, produktem jest danie, które jest prezentowane konsumentom, natomiast nakłady to wszystkie składniki, które zostały użyte do jego produkcji.

W tym procesie należy również uwzględnić zakupy od dostawców i sprzedaż do klientów. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć, jak często sprzedają się Twoje produkty, to daje Ci wiele informacji o zachowaniu Twoich klientów i pozwoli Ci zrobić postanowienia na przyszłość.

Aby ułatwić ten proces i aby każdy mógł aktualizować dane, zalecamy wykorzystanie do tego specjalistycznej platformy, czyli oprogramowania dostosowanego do Twoich potrzeb i pozwalającego na kontrolę stanów magazynowych w czasie rzeczywistym. Jeśli jednak go nie masz, możesz skorzystać z darmowych narzędzi, takich jak Excel czy Google Sheets. W tych dokumentach będziesz mógł tworzyć formuły, prowadzić zapisy i obliczać sumy zgodnie z wprowadzonymi danymi.

Zalecamy posiadanie komórki na datę wprowadzenia modyfikacji, jednej na sumę dostępnych nakładów i ile produktów można wyprodukować. Pozostałe komórki można dostosować do potrzeb lokalu. Możesz uwzględnić daty ostatniego zakupu od dostawcy, numer partii lub konkretne zastosowanie każdego produktu zgodnie z wymaganiami Twojego lokalu.

Teraz, jeśli masz już specjalistyczny dokument do śledzenia swoich produktów, możesz przejść do wykonania testu jakości. Dzięki temu będziesz wiedział, że masz zorganizowany system, na którym możesz się oprzeć, znając ilość dostępnych produktów, a także będziesz miał pewność, że jakość tego, co oferujesz w swoim sklepie, jest najlepsza na rynku.

Kontrole jakości

Kontrole jakości to procesy, którym poddawane są produkty w naszym sklepie w celu sprawdzenia ich trwałości i standardów. Nie jest to ograniczone do produktów fizycznych, ponieważ usługi również mogą być oceniane. Poszczególne aspekty, które należy przeanalizować w przypadku każdego produktu lub usługi, będą zależały od przesłanek i przeznaczenia produktu lub usługi. To znaczy, jeśli sprzedajesz lody, najprawdopodobniej weźmiesz pod uwagę takie cechy jak smak, kremowość i słodycz, podczas gdy hotel będzie oceniał zadowolenie swoich klientów, komfort pokoi i doświadczenia w swoich obiektach.

Takjak w przypadku kontroli produktów, dzięki ocenom jakości możemy znaleźć miejsca do poprawy, które wyróżnią nas na tle konkurencji. Kiedy podejmujemy wysiłek, aby naprawdę przyjrzeć się naszym wewnętrznym procesom, dajemy wartość dodaną, którą nasz klient doceni.

Pewność, że jakość oferowanych produktów, a także systemy, za pomocą których zarządza się firmą, stawiają nas na uprzywilejowanej pozycji przed konkurencją, dlatego warto poświęcić się na wdrożenie tych strategii, które w przyszłości pozwolą nam zaoszczędzić pieniądze i mnóstwo czasu.

Artykuły powiązane

  1. Co powinna mieć teczka klienta salonu kosmetycznego?
  2. Jak zarządzać salonem lub pracownią fryzjerską?
  3. Cele spa: korzyści poza relaksem

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria