Spiczaste brody - prosty sposób na domową hodowlę

Kopiowanie stylów brody z popularnych osobistości stało się hobby dla wielu. W zależności od tego hobby, profesjonalni fryzjerzy również oferują swoją wiedzę. Na naszej stronie możesz znaleźć wiele blogów poradnikowych dotyczących stylizacji brody.

Począwszy od Kratosa do Thora, od stylu drwala do Eminema, staramy się opisać każdą ikoniczną osobowość. Ale w tym artykule, zmienimy trochę tok myślenia. Naszym tematem będzie styl "spiczastej brody

".

Dlaczego wspomnieliśmy o zmianie przepływu? Ponieważ ten styl brodacza

odnosi się do konkretnej kategorii. Możesz również nazwać to jednym gatunkiem. Więc zacznijmy naszą szczegółową dyskusję.

Spis treści

 • Co to jest styl brody szpiczastej?
 • Co odróżnia spiczastą brodę od innych?
 • Kategorie według punktów
  • 1. Diabelska broda
  • 2. Francuski widelec
 • 'Czy mogę wypróbować spiczastą brodę dla siebie?
 • Jak uzyskać spiczastą brodę w domu?
  • Krok-1: Rozszerz zarost na brodzie
  • Krok 2: Zgol i przytnij zarost na policzkach
  • Krok 3: Nadaj spiczastej brodzie kształt litery "V".
  • Diabelska broda:
  • Broda Francuskiego Widelca:
  • Krok-4: Nadaj kształt wąsom
  • Krok-5: Stylizacja dekoltu
  • Krok 6: Końcowe zabiegi pielęgnacyjne
 • Jakie jest 5 najlepszych stylizacji spiczastej brody, które dobrze na tobie wyglądają?
  • 1. Wyblakłe na policzkach
  • 2. Wydłużona spiczasta broda
  • 3. Zapleciona spiczasta broda
  • 4. Broda spiczasta bez połączenia z wąsami
  • 5. Tradycyjna spiczasta broda
 • Podsumowanie

Co to jest styl spiczastej brody?

Jeśli chcemy stworzyć definicję, będzie to styl zarostu, który ma końcówkę w kształcie litery "V". Jest on zaliczany do kategorii rodziny brodaczy z pełną brodą. Czy wiesz co to jest pełna broda? Pełna broda to taka broda, w której zbyt duża ilość stylizacji jest generalnie ignorowana.

Najlepszy jest gładki, swobodny i normalny wygląd. A broda pełna to właśnie zapewni. Pointed Be ard ma ten sam klimat. Teraz nadszedł czas, aby dowiedzieć się, jakie są cechy charakterystyczne Pointed

Beard. Co odróżnia ją od innych stylów zarostu w kategorii Full Beard.

Co odróżnia spiczastą brodę od innych?

źródłoNa pewno

wygląd! Wygląd i detale brody sprawiają, że różni się ona od innych. Ma ona głównie dwie cechy charakterystyczne. Są one następujące.

 1. Górna część brody, ta powyżej linii żuchwy, musi być czysta. Ten obszar musi być ostro przycięty.
 2. Dolna część brody musi być ładnie przycięta. Na jej końcu musi znajdować się ostry czubek.

Oprócz tych, nie ma innych zauważalnych lub wyróżniających się cech pozostają. Jeśli pytasz o długość, to zależy, od osoby do osoby. Zanim jednak zagłębisz się w procedury, musisz wiedzieć, że towarzyszy ona bokobrodom, jeśli chodzi o listę najczęściej widywanych bród.

Kategorie według punktów

Skoro interesujesz się brodami spiczastymi

, postaram się tutaj zawrzeć całą wiedzę na ten temat. Istnieje kilka kategorii w zależności od kształtu czupryny. Pomimo tak wielu kategorii i odmian, te dwie są uważane za prawdziwe.
 1. Diabelska broda
 2. Broda typu French Fork

Jedno jest pewne, potrzebujesz czasu, aby je zrealizować. Ile czasu? 60 dni wystarczy. Może to być 30 dni, a może 45 dni, zależy od człowieka. Let's know-how są te kategorie.

1. Diabelska broda

Czy chcesz wyrazić wewnętrznego demona w sobie? Demona, który jest najbardziej pożądany przez twoich bliskich? Człowiek o diabelskim wyglądzie z pewnością będzie w centrum uwagi innych. Ponieważ zwiększa to powagę wyglądu danej osoby.

Wtedy najlepsza będzie Diabelska Broda. Jak wygląda? Jako, że jest to kategoria pod Spiczastą B

rodę, końcowy wygląd musi być spiczasty. Jednak kształt brody na podbródku będzie w kształcie odwróconego trójkąta. Wykończenie męskimi wąsami sprawi, że będzie ona bardziej mroczna.

Jaka historia kryje się za tym stylem brody? Grupa naukowców z Australii prowadziła badania nad diabłami z przeszłości. Najbardziej zauważalną rzeczą, którą odkryli, była unikalna broda z książki diabła.

Nasz współczesny świat nigdy nie zaufa tym słowom. Ale co z wyglądem? Tak, dla nas, wygląd jest wystarczający. Nawet mężczyźni w dzisiejszych czasach, uwielbiają wyglądać źle, podziwiać siebie, aby być złoczyńcą. Więc, jeśli chcesz to mieć, Devil's Beard nie zawiedzie cię.

Jakie są specyfikacje Diabelskiej Spiczastej Brody

? Chociaż wszystkie metody są opisane poniżej, są to ogólne metody. Tak więc, tutaj wymieniając specyfikacje pomoże Ci.
 • Od podbródka, broda będzie ustawiona pod kątem 45⁰ do 60⁰ do przodu. Nie będzie zbyt duża. Niewiele ponad 1,5 cala długości.
 • Bokobrody i włosy na dolnej wardze będą się stykać z brodą. To sprawi, że broda będzie miała diabelski charakter.
 • Gruba warstwa włosów przy bokobrodach spotka się z włosami na głowie. Pielęgnacja nie jest konieczna, ale jeśli chcesz, możesz to zrobić.
 • Na koniec, włosy poniżej jabłka Adama będą gładko i lekko przycięte. Gęstość brody i wąsów musi być dostosowana do włosów na głowie.

To są specyfikacje Diabelskiej brody. Postępuj zgodnie z zasadami, aby uczynić go bardziej efektywnym w wyglądzie.

2. Francuski widelec

Widelec francuski to genialna fryzura na brodę. Geniusz? Broda? Oszołomiony, prawda? Ale tak jest, pozwól mi wyjaśnić jak. Ten styl zarostu został po raz pierwszy zaobserwowany we Francji. Artyści, muzycy, malarze i niektórzy intelektualiści sprzed Chrystusa, we Francji, mieli francuską brodę w kształcie widelca.

To prawdopodobnie czyniąc cię dziwnym o wygląd, ponieważ większość dać negatywny wynik. Jednak wpływ tego stylu jest bardzo wysoki. Podziw dla tych artystów pozwolił niektórym mężczyznom podążać ścieżką elegancji tak jak oni.

Historia ma odpowiedzi na każde pytanie. Co najbardziej zaskakujące, nie ma jednej konkretnej odpowiedzi. Nie tylko we Francji, nawet we Włoszech, Grecji i niektórych częściach Europy zaczęto podążać za tą brodą. Niewątpliwie Europa jest miejscem kultury. Aby okazać szacunek tym artystom, a także sztuce, posiadanie francuskiego widelca jest uważane za święte dla miliona.

Jeśli doceniasz kulturę lub styl przykuwa Twoją uwagę, to musisz spróbować. Oto specyfikacje tej szczególnej brody, podane poniżej.

 • Na podbródku pojawi się przedziałek. Będą tam dwa rozszczepienia.
 • Gęstość brody musi być bardzo duża. Dlatego też, do brody typu "French Fork Beard" najlepiej nadają się włosy kręcone.
 • Linia końcowa wąsów i brody powinna być gładka. Jeśli jednak jest szorstka, nikt nie może mieć zastrzeżeń, ponieważ obie te cechy są powszechne.
 • Włosy na twarzy będą mniej gęste niż w przypadku brody. Pomiędzy podbródkiem a dolną wargą nie może być przerwy.
 • Ogólnie rzecz biorąc, bokobrody muszą być pokryte włosami. Między jabłkiem Adama a linią brody musi być niewielka przerwa.

Oto charakterystyka brody typu French Fork.

Te dwa style zarostu są najczęściej uważane za brody spiczaste, ale jest jeszcze jeden na liście. Jednak czasami nie jest ona uważana za część brody spiczastej

. Jest to broda typu Ducktail.

Broda kaczy ogon ma kształt litery "U". Na końcu nie ma ostrej krawędzi. Jednak z powodu niektórych hybrydowych odmian brody, Ducktail jest uważany za brodę spiczastą

.

Przeczytaj, Jakie są najlepsze brody typu Ducktail?

"Czy mogę spróbować spiczastej brody dla siebie?

Tak, możesz. Nieważne jaki masz kształt twarzy, możesz wypróbować te spiczaste brody. Teraz zamknij oczy na chwilę, przyjrzyj się swojej twarzy i nałóż na nią spiczastą brodę

. Czy sprawia Ci to dyskomfort?

Jeśli tak, nie przejmuj się, tylko przypomnij sobie poprzednią część. Kategoria spiczastych b

ród. Ogólnie rzecz biorąc, okrągłe i kwadratowe kształty nie będą pasować do brody diabła. I co z tego? Spróbuj French Fork. Nawet większość mężczyzn, którzy spróbowali fryzury French Fork, ma okrągłe lub kwadratowe twarze. Będzie to wyglądać dobrze.

Jak uzyskać spiczastą brodę w domu?

Nieważne co masz, długą brodę, krótką brodę czy cokolwiek innego, po prostu postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami, aby uzyskać najlepszą spiczastąbrodę

.

Krok 1: Rozszerz zarost na brodzie

Broda pod brodą jest najważniejszą częścią brody typu " Pointed Be

ard". Jak więc możesz ją powiększyć? Ogólnie rzecz biorąc, potrzeba od 30 dni do 45 dni, aby powiększyć brodę od zera. Po 45 dniach broda będzie miała co najmniej 1,5 cala długości. Ta długość jest odpowiednia, ale możesz spróbować z dłuższą/krótszą brodą.

Jak wydłużyć brodę? Istnieją trzy skuteczne sposoby. Wszystkie z nich są równie skuteczne i łatwe do wykonania. Są one następujące.

 • Zetrzyj z twarzy wszystkie martwe komórki naskórka. Użyj do tego szczoteczki do twarzy. Pozwoli to nowym komórkom na wytworzenie większej ilości mieszków włosowych.
 • Po drugie, musisz codziennie myć twarz i brodę. Spraw, by było to wpisane w Twoją rutynę.
 • Woda będzie utrzymać Moisturizer nienaruszone.
 • Wreszcie, dobry wykres diety. Uwzględnij pokarmy, wzbogacone o witaminę E i witaminę C. Biotyna i keratyna są również niezbędne.
 • Wyklucza fast foody i spalony olej.

Jak centrum tej szczególnej dyskusji jest, rosnące włosy podbródek, musisz zrobić ćwiczenia dotyczące podbródka. Należy trzymać podbródek w obrębie kciuka i indeksu i dać dobry masaż. Ściskając i tocząc nad podbródkiem, pomoże tłuszczu do strawienia. W ciągu kilku dni, można mieć swoje wyniki.

Krok 2: Golenie i przycinanie okolic policzków

Ponieważ na policzkach znajduje się większość zarostu, nie wolno nam ich ignorować. Spiczasta b roda będzie wydatna, jeśli odpowiednie warstwy też będą w porządku. Aby zapuścić spiczastą brodę

, musisz bardzo dokładnie wyregulować obszar policzków. Jak o to zadbać? Zobaczmy.
 • Pierwszą rzeczą jest jak zapuścić brodę na policzkach? Odpowiedź jest taka sama jak w przypadku brody. Postępuj zgodnie z instrukcjami. Możesz również użyć gumy do żucia, aby wykonywać ćwiczenia podczas relaksu.
 • Ustaw trymer na minimalną wartość. Teraz, zacznij przycinanie. Przytnij włoski w okolicach policzków. Upewnij się, że długość włosków wynosi maksymalnie 0,4 mm.
 • Ponownie, jeśli chcesz zwiększyć długość włosków na policzkach, dostosuj trymer. Nie wydłużaj ich jednak więcej niż 8 mm. Od 4 do 8 mm to idealna wartość. Jeżeli jednak chcesz wykonać swój styl, zachowując długie włosy na policzkach, możesz to zrobić. Upewnij się jednak, że są one krótsze niż włosy na brodzie.
 • Włosy na policzkach muszą być wymieszane w taki sposób, by wszyscy myśleli, że Twoja część policzkowa to wąsy. To jest właśnie sztuka, a Ty jesteś artystą. Spraw, by było to możliwe. Następnie użyj szczotki, aby nadać wąsom i zarostowi kierunek w dół. Dokładna praktyka może sprawić, że stanie się to możliwe w ciągu miesiąca.
 • Postaraj się nadać podbródkowi kierunek z tych okolic policzków. Ostre przycinanie i regularne szczotkowanie pomoże Twojej brodzie uzyskać idealny kształt litery "V".

Krok 3: Nadaj kształt litery "V" swojej spiczastej brodzie

Zanim przejdziesz do dyskusji, upewnij się, że masz te rzeczy. Szczotkę, grzebień, nożyczki i trymer. Ponieważ szczotkujesz włosy od kilku dni, same nabiorą one lekkiego kształtu. Jeśli robisz to w swoim domu, upewnij się, że masz lustro.

Po pierwsze, zorientuj się, co próbujesz osiągnąć. Z którego miejsca, chcesz nachylenie do podejmowania "V". Pozwól nożyczkom i grzebieniowi utrzymać te obszary. Trzymaj grzebień i zastosować nożyczki do cięcia. Można również użyć Trimmer, jeśli jesteś z nim wygodnie.

Ponieważ jest to punkt dyskusji o tym, jak uzyskać spiczastą brodę, zacznijmy od tego. Jak wspomniano wcześniej, dwie kategorie są uważane za spiczaste bro

dy. Jeśli omówimy te dwie metody, możesz je zmodyfikować (jeśli chcesz czegoś nowego).

Diabelska Broda:

Follow These Steps.

 1. Najpierw umyj i spłucz włosy wodą.
 2. Weź grzebień i nadaj nim kształt diabelskiej brody. Ponieważ jest ona mokra, możesz zrozumieć, co należy wyeliminować.
 3. Pozwól trymerowi w kierunku nachylenia. 45⁰ do 60⁰ to najlepszy kąt. Nadaj kształt punktu w tym miejscu.
 4. Teraz pozwól, aby grzebień sięgał od bokobrodów do brody.
 5. Odpowiednio przycinaj te obszary.
 6. Upewnij się, że zachowujesz symetrię w poszczególnych miejscach.
 7. Pozwól trymerowi na przycinanie od bokobrodów do brody. Upewnij się, że przycinasz zachowując odpowiedni odstęp.
 8. Ponadto sprawdź, czy zarost na linii żuchwy prawidłowo łączy się z zarostem na brodzie, czy też nie.
 9. Rozczesz ponownie. Wyeliminuj włoski, które przeszkadzają w wyglądzie.

The French Fork Beard:

Wykonaj te kroki.

 1. Pozwól, aby woda dobrze wypłukała brodę.
 2. Aby uzyskać brodę typu "French Fork Beard", musisz nadać jej kształt trapezu.
 3. Regularnie szczotkuj włosy na brodzie.
 4. Najpierw jednak zrób przedziałek. Szczotkuj w taki sposób, by podzielona broda pozostała nieruchoma. Możesz też użyć wosku lub olejku, aby ją utrwalić.
 5. Najciekawsze jest to, że nie musisz się tym zbytnio przejmować. Ponieważ będzie to łatwe do zrobienia, a utrzymanie brody jest tutaj mniejszym wyzwaniem. Co więc robić?
 6. Linia policzków i dekolt są tutaj kluczową częścią.
 7. Pozwól trymerowi wyregulować włosy na pozostałych obszarach.
 8. Na razie unikaj dekoltu. Wyreguluj symetrię włosów na policzkach za pomocą widelca.
 9. Pozwól nożyczkom dopasować dodatkowe włosy. Wykonaj lekkie cięcie w okolicy jabłka Adama. Ponieważ ta broda wygląda dobrze w przypadkowych układach, nie musisz poświęcać jej więcej czasu.

Oto techniki, dzięki którym możesz nadać swojej brodzie i okolicom policzków doskonały wygląd. Aby przejść dalej w działaniach związanych ze spiczastą b

rodą, poznajmy szczegółowo linię wąsów i dekolt.

Krok 4: Nadaj kształt wąsom

Nadanie wąsom idealnego kształtu jest niezbędne, aby pasowały do Twojej spiczastej brody. Która stylizacja wąsów będzie lepiej wyglądać z Twoją spiczastą brodą

? Prawdopodobnie to pytanie zabija Cię od środka. W takim razie dowiedzmy się.
 • Do Twojej twarzy odpowiedni będzie wąs skierowany ku dołowi, nad ustami.
 • Pozwól, by wąsy były gęste, ale nie za bardzo.
 • Niech będą symetryczne z brodą na podbródku.
 • Regularnie szczotkuj brodę, aby nadać jej stylowy wygląd.
 • Wreszcie, upewnij się, że końcowe końcówki wąsów są idealnie wykończone brodą bokobrodów.
 • Gęstość musi być od grubszej do cieńszej.
 • Pozostaw trymer na liniach wykończenia, aby gładko je dopasować.

Krok 5: Wykreuj swój dekolt

Bez tego kroku, Twoja stylizacja brody będzie niekompletna. Dekolt jest ważny, ponieważ po stylizacji brody typu " pointed be

ard", broda pozwala wszystkim obserwować dekolt. Dekolt jest obecny od jabłka Adama do dwóch palców.

Zadanie związane z dekoltem jest dokładnie odwrotne niż w przypadku wąsów. Tutaj należy zaczesać je do góry. Koniec dekoltu powinien stykać się z brodą

od tyłu. Aby uzyskać ostrą krawędź, użyj maszynki do golenia lub trymera.

Ponieważ broda będzie widoczna z zewnątrz, zaleca się, aby jej długość wynosiła maksymalnie 4 mm. Zrób ją mniej gęstą w porównaniu do bokobrodów.

Krok 6: Zabiegi końcowe

Jak wszystko jest zrobione, teraz weź lustro i spójrz. Boom! Masz teraz Spiczastą Brodę

. Zachowaj wszystkie obrazy i instrukcje w swoim umyśle. Jeśli twoja perspektywa nie jest jasna, nie będziesz w stanie nadać jej idealnego kształtu.
 1. Nadszedł czas, aby dać włosom zewnętrzne źródło odżywiania. Nałóż olejek do brody na brodę w odpowiedni sposób.
 2. Zrób mały masaż. Pozwól, aby wszystkie składniki zostały wchłonięte przez cebulki włosów.
 3. Twoje włosy na twarzy będą mocne i zmniejszą również wypadanie włosów.
 4. Odpowiednio myj brodę wodą.
 5. Ale przynajmniej raz w tygodniu, pozwól, aby szampon do brody usunął łupież z brody. Pozwól, aby odżywka do włosów odzyskała nawilżenie na włosach.
 6. Czesanie i szczotkowanie włosów będzie uważane za najlepsze ćwiczenia twarzy.
 7. Zapewni to siłę i prawidłowy kierunek włosów.
 8. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że Twoja broda będzie rosła zdrowo.
 9. Balsam do brody to dobry wybór, aby utrwalić końcówki brody. Nałóż niewielką ilość, a będzie Ci towarzyszył przez cały dzień.

Ponieważ istnieją tylko dwa rodzaje spiczastej brody

, możesz zmienić swój styl w różnych kierunkach. Lekka modyfikacja brody sprawi, że będziesz wyglądać wyjątkowo. Rób to, co wydaje Ci się dobre.

Ja jednak podaję 5 pomysłów, które będą bardzo stylowe i męskie. Zobaczmy, jakie są te.

Jakie jest 5 najlepszych stylizacji spiczastej brody, które dobrze na Tobie wyglądają?

Lepiej nazywać te brody kozią bródką. Czy wiesz, że pełna broda jest nazywana kozią bródką? Obszar brody i policzków to miejsca, w których można uzyskać styl. Przyjrzyjmy się im wszystkim.

1. Wyblakły na policzkach

Pamiętacie Diabelską Brodę? Ta jest podobna do tej. Motywem przewodnim tej brody jest to, że okolice policzków muszą być wyblakłe. Subtelny styl na policzkach sprawi, że będzie to możliwe.

Możesz ją łatwo wykonać w domu za pomocą dwóch maszynek do strzyżenia. Nadaje się zarówno do długiej jak i krótkiej brody.

Wyblakły obszar policzków będzie znajdował się w większej szczelinie od ucha i mniejszej od wąsów i włosów na brodzie. Style są mile widziane.

2. Przedłużona spiczasta broda

Przedłużona broda typu " pointed

" pomoże podkreślić linię żuchwy. Boczny ogon jest częściowo odwrócony w kierunku do tyłu.

Przycinanie jest konieczne, aby nadać kształt spiczastej brody pod kątem ostrym. Dużo precyzyjnego trymowania należy wykonać na dekolcie i w okolicach policzków, ponieważ przedłużona część musi być wtopiona.

3. Broda spleciona w warkocz

Ta broda jest doskonała i znacznie różni się od innych. Pleciona część jest wydłużona od brody. Potrzebne są stylizacje i wiązania. Choć wzór zależy od właściciela brody.

Wspaniałą rzeczą jest to, że nie wymaga włosów na policzkach ani żadnych innych zabiegów pielęgnacyjnych. Prawdopodobnie jest to jedyna broda typu Pointed Beard

, która nie jest pełną brodą.

4. Spiczasta broda bez połączenia z wąsami

Jest dokładnie taka, jak mówi nazwa. Jest to broda

typu Pointed Beard, której długość można zmieniać. W tym przypadku włosy na policzkach i dolnej wardze będą bardzo precyzyjnie przycięte.

Wąsy nie będą miały jednak żadnego połączenia z brodą. Kierunek włosów będzie skierowany w dół.

5. Tradycyjna broda spiczasta

To już ostatnia na liście. W filmach, często spotykamy się z tą brodą. Styl ten jest wysoko notowany w handlu głównie w krajach azjatyckich.

Dolna część wargi będzie miała wycięcie w kształcie litery "w". Włosy na policzkach będą odpowiednio przycięte. W okolicach podbródka, broda będzie miała gładkie wykończenie. Broda zostanie umieszczona głównie na linii żuchwy.

Podsumowanie

Spodziewam się, że te informacje pomogą Ci w uzyskaniu najlepszejbrody

typu "pointed". Ponieważ w jednym artykule opisałem prawie każdą część tej brody, możesz wybrać dokładnie dla siebie.

Polecam Ci najpierw zwrócić uwagę na swój kształt twarzy i rodzaj włosów. Pomyśl, który styl będzie dla Ciebie lepszy, a następnie idź za nim. Jeśli pytasz mnie, polecam Ci spojrzeć na Style Brody Drwala i Style Brody Ducktail, ponieważ są one również wspaniałe, łatwe do zrobienia i oszałamiająco męskie.

Dziękuję, że jesteś z nami!

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze sprzętem fryzjerskim

Jak wybrać odpowiedni fotel fryzjerski?
Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze fotelu fryzjerskiego?
Jak znaleźć dobre meble do salonu fryzjerskiego?

Odpowiedź na te i inne pytania znajdziesz tylko u Nas.

 

kontakt@lotniskoparking.com.pl

Galeria